ü Faruk Süren: Galatasaray teklif gelirse düşünmeli - FCN Blog

Faruk Süren: Galatasaray teklif gelirse düşünmeli


Real Madrid'in başı çektiği ve İspanyol kulübü başkanı Florentino Perez önderliğindeki 12 takım, uzun süredir gündemde olan "Avrupa Süper Ligi"ni kurduklarını açıkladılar. Bu kararın ardından futbol dünyası adeta çalkalanırken, Galatasaray eski başkanı Faruk Süren de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Süren, Galatasaray'ın teklif alması durumunda sağlıklı bir karar alması gerektiğini ifade etti. 

Faruk Süren'in Fanatik'e yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"20 sene önce de böyle bir oluşumdan bahsediliyordu. Daha sonra Ünal Aysal döneminde tekrar bir hareketlenme yaşandı. Avrupa Süper Ligi oluşumunda varılmak istenen nokta gelir paylaşımının düzenlenmesi. Bu aslında sportif değil, ekonomik mesele. Ekonomik çıkar meselesi. Futbol adına bir katkısı olacağını düşünmüyorum.

Gelir paylaşımı konusu mutlaka masada oturup konuşulmalı ve çözüm bulunmalı. Galatasaray'a böyle bir teklif gelirse mutlaka görüşülmeli ve sağlıklı karar verilmeli. Bu konuda UEFA'nın ciddi yaptırımları olabilir. Sert tedbirleri olacaktır. Bu durum kavga halinde olmamalı. Gelir paylaşımı olacaksa bu oturup tartışılmalı"

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.