ü Galatasaray'da yeni bir kriz kapıda! - FCN Blog

Galatasaray'da yeni bir kriz kapıda!

Galatasaray'da daha önce 29 Mayıs'ta yapılacağı ilan edilen seçimin iptal edilmesinin ardından camia yeni tarihi beklerken, Mustafa Cengiz yönetimi henüz kararını açıklamış değil. Koronavirüs salgını nedeniyle Haziran ayına sarkacağı kesinleşen seçimlerin bir an evvel yapılması aynı zamanda gelecek sezon için de kilit önem taşıyor. Çünkü şuan itibariyle Galatasaray'da ne yeni sezonun teknik direktörü ne de gidecek/kalacak oyuncular belli! 

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da 2 golle kaybedilen şampiyonluk sonrası, gözler gelecek sezonların planlama sürecine çevrildi. Sarı-Kırmızılı kulübü bekleyen en önemli kriz, ligin son haftalarındaki kritik maçlar nedeniyle ara verilen seçim tartışmaları. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 1 Haziran'a kadar devam edecek olmasıyla, 29 Mayıs'taki kongre hedefi tamamen ortadan kalkmış oldu. Başkan adayları, seçimin olabilecek en erken tarihte, yani 5 Haziran'da yapılmasını istiyor. Başkan Mustafa Cengiz ve kurmayları konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Özellikle bu akşam yapılacak yönetim toplantısından bir karar çıkabileceği belirtiliyor. 16 veya 29 Haziran tarihi ön planda görünüyor. 

ALBAYRAK VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR
Mustafa Cengiz'in kendisi, ekibi ve futbolcuları için kullandığı suçlayıcı ifadelere, şampiyonluk maçı sonrası sert tepki gösteren teknik direktör Fatih Terim de, 31 Mayıs itibarıyla boşa çıkıyor. İki tarafın arasında köprülerin atıldığı göz önüne alınırsa, 3 yıllık opsiyonun devreye alınması zor görünüyor. Bu noktada ikinci başkan Abdurrahim Albayrak'ın devreye girdiği ve yeni sözleşme konusunda geç kalınmaması için, Başkan Cengiz'i ikna etmeye çalıştığı belirtiliyor.

Haziran ayına hocasız başlama ihtimali bulunan Sarı-Kırmızılı ekipte, yeni sezon planlaması çerçevesinde şu ana kadar yapılan transfer görüşmelerinin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağı da belirsizliğini koruyor. Fatih Terim'in talepleri doğrultusunda oluşan transfer listesine uyulması için yine Albayrak'ın yoğun uğraşlar verdiği öğrenildi. Abdurrahim Albayrak, gündemdeki transferlerin kongreye kadar, yönetim devam edecekmiş gibi bitirilmesini hedefliyor.

YÖNETİM TOPLANTISI ÇOK KRİTİK
Her ne kadar şampiyon olamasa da, Şampiyonlar Ligi biletini hâlâ cebinde tutan Galatasaray'da, transferlerin gecikmemesi için bir an önce harekete geçilmesi gerekiyor. Özellikle kadrodaki mevcut kiralıklar, sözleşmesi sona eren oyuncular, satış listesindekiler ve yeni transferler için ayırılacak bütçenin de bugünkü yönetim kurulu toplantısında masaya yatırılması bekleniyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.