ü Seçimin tarihi belli oldu! - FCN Blog

Seçimin tarihi belli oldu!

Galatasaray'da uzun süredir camiayı meşgul eden seçimin tarihi resmen belli oldu. Daha önce Mayıs ayında yapılacağı açıklanan ancak yönetim kurulu kararıyla koronavirüs salgını bahane gösterilerek Haziran ayına ertelenen seçim için yönetim yeni tarihi açıkladı. 

Süper Lig'i ikinci sırada tamamlayan Galatasaray'da bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında hiç kuşkusuz gündemin bir numaralı maddesi seçimdi. Kulüpten yapılan açıklamada "Derneğimizin 18.05.2021 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı'nda alınan karar gereği, Türk Medeni Kanunu ile tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince, kulübümüzün olağan seçim genel kurul toplantısı yasal koşullar çerçevesinde, yetkili mercilerin izin vermesi şartıyla, 12 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 10.00’da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda, yeterli çoğunluk olmadığı takdirde ikinci toplantı 19 Haziran 2021 günü aynı yer ve saatte yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı. 

Seçimlerde aday olacak başkan adaylarının 28 Mayıs 2021 tarihine kadar listelerini Divan Başkanlığı'na iletmesi gerekirken, daha önce adaylığını açıklayan ve resmi başvuru yapan 4 ismin (Burak Elmas, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu ve Işın Çelebi) listeleriyle yeniden başvuru yapması gerekecek. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.