ü Galatasaray'da seçim tehlikeye girdi! - FCN Blog

Galatasaray'da seçim tehlikeye girdi!

Galatasaray'da daha önce Mayıs ayında yönetim tarafından iptal edilen ve Haziran ayında yapılacağı ilan edilen seçimlerle ilgili tartışmalar sürüyor. Kulüp tarihinin en çok adayına sahne olacak seçimlerin bir kez daha iptal edilme ihtimali ortaya çıktı! 

Milliyet gazetesinde yer alan haberlere göre; Galatasaray ’da camianın gözünü diktiği 19 Haziran’daki seçim tehlikeye girdi. Sarı-kırmızılı kulüpte bazı üyeler, mali genel kurul yapılmadan seçime gidilmesini mahkemeye taşıma kararı aldı. Yürütmeyi durdurma kararı için harekete geçildiği öğrenildi. Böylece seçimden önce pandemi nedeniyle yapılmayan iki mali kongrenin öncelikle yapılması, ardından da seçime gidilmesi istenecek. Ayrıca seçimde sonuçların istedikleri gibi olmaması durumunda bazı adayların da bu konuyu işleyeceği öğrenildi. Seçim sonuçlarına itiraz edileceği ve mali kongre yapılmadan sandığa gidilmesinin tüzüğüne göre mümkün olmadığının altı çizilecek.

Diğer taraftan tartışılan diğer olay da, Mustafa Cengiz döneminde son iki yılda kulübe üye yapılan kişilerin durumları.. Mali kongrelerin yapılmadığı ve yeni üyelerin durumunun bu nedenle karmaşa yarattığı bildirildi. Bu 800 kişinin oy kullanamayacağı tezi savunulurken, seçim sonuçlarına göre bu durumun da mahkeme taşınacağı öğrenildi. Başkan adayları bu konuda sessiz kalmayı tercih ederken, seçim sonuçlarının bu 800 kişinin durumunu yeniden gündeme gelmesine sebep olacağı belirtildi.

Eski Açık'ın yeni konuğu geçtiğimiz günlerde başkanlıktan çekildiğini açıklayan Işın Çelebi oldu. Yayını izlemeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın! 


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.