ü Galatasaray'ın en genç başkanı Burak Elmas! - FCN Blog

Galatasaray'ın en genç başkanı Burak Elmas!

Galatasaray'da camianın merakla beklediği seçimler tamamlanırken, heyecan son sandığa kadar devam etti. Son iki sandıkta öne geçen Burak Elmas, seçimde iddiasını son ana kadar götüren Eşref Hamamcıoğlu'na karşı toplamda 41 oy farkla başkan seçildi. Başkan seçilen Burak Elmas, kulüp tarihinin 38. başkanı olurken aynı zamanda son 30 yılın en genç başkanı oldu. 

SEÇİMDE BÜYÜK BİR HEYECAN YAŞANDI

Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurulu, Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirildi. Seçim sonucunda oyların 1541’ini alan Burak Elmas, Galatasaray Spor Kulübü’nün 38. başkanı oldu. Covid-19 pandemisi tedbirleri sebebiyle 30 sandıkta yapılan oylamada, Galatasaray Spor Kulübü’nün 4731 genel kurul üyesi tercihlerini yaptı. Beş adayla gerçekleşen seçimde İbrahim Özdemir sarı, Metin Öztürk mor, Eşref Hamamcıoğlu yeşil, Burak Elmas kırmızı ve Mehmet Yiğit Şardan gri oy pusulası ile yarışa girdi.  Burak Elmas 1541 oyla yarışı kazandı. Eşref Hamamcıoğlu 1500, Metin Öztürk 893, Mehmet Yiğit Şardan 679, İbrahim Özdemir ise 92 oy aldılar. 

SON 30 YILIN EN GENÇ BAŞKANI

19 Mart 1974 doğumlu Burak Elmas, 47 yaşında başkan oldu ve Galatasaray'ın son 30 yılının en genç başkanı olmayı başardı. 1990 yılında beri Galatasaray başkanları içinde en genç isim Burak Elmas oldu. Bir önceki başkan Mustafa Cengiz 69 yaşında başkan olurken bir önceki başkan Dursun Özbek, 2015 yılında 66 yaşında Galatasaray başkanı olmuştu. Duygun Yarsuvat, 77 yaşında başkanlık koltuğuna otururken Ünal Aysal 70 yaşında seçimi galip bitirmişti

1953 doğumlu Adnan Polat, 2008'de yapılan seçimlerde 55 yaşında başkan olurken 59 yaşında Özhan Cayaydın başkan olmuştu. Mehmet Cansun, 54 yaşında seçimi kazanırken Faruk Süren 51 yaşında ve Alp Yalman 50 yaşında Galatasaray başkanı olmuştu.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.