ü Atina Büyükelçisi: Galatasaray'a lütfedilmez! - FCN Blog

Atina Büyükelçisi: Galatasaray'a lütfedilmez!

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Yunanistan kulübü Olympiakos ile hazırlık maçı ayarlayan ve maç için Atina'ya giden Galatasaray, skandal bir tavırla karşılaştıktan sonra havalimanından çıkış yapamayarak yeniden İstanbul'a dönmüştü. Yaşanan gelişmeler sırasında takımımızın yanında havalimanında son dakikaya kadar bekleyen Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, yaşanan kötü muamele ve süreçle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulunan Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, havalimanında yaşanan kötü muamelenin sebebinin tamamen siyasi bir takım kararlar alan kişilerin keyfi uygulaması olduğunu belirtirken Yunan görevlilere de tepki gösterdi. Havaalanındaki skandalla ilgili görüşmelerde bulunmak için cep telefonunu iki kez şarj etmek zorunda kaldığını ifade eden Büyükelçi Burak Özügergin, Galatasaray kafilesinin gelişinde Yunan yetkililerin "Rasgele test yapacağız, bizim usulümüz böyle" dediklerini ve teknik direktör Fatih Terim'in buna itiraz etmediğini vurgulayarak "Galatasaray, Atina'ya gelmeden önce akşam saatlerinde böyle bir durumla karşılanacağı aklıma gelmezdi. Fatih Hoca'ya da test yapmışlar. Fatih Hoca'dan önce ve sonra kafileden insanlar geçiş yapıyor. Ancak bir süre sonra, 'Herkes otobüsten insin herkese test yapacağız' diyorlar. Kafileyi otobüsten indirmeye kalkışıyorlar. Sorun da burada başlıyor. Ne Galatasaray'ın ilk yurt dışı hazırlık karşılaşması, ne de Olympiakos Kulübü'nün ağırladığı ilk yabancı kafile.. Covid-19 salgını da yeni çıkmış değil. Önceden haber verilse, takım buna göre karar verir, gelir veya gelmezdi. Ama geldikten sonra, futbol deyimiyle maç devam ederken kale direklerinin yerlerini değiştiriyorlar. Böyle şey olur mu? Başta Fatih Hoca olmak üzere, teknik ekibinden, sporcusuna, idari kadroya kadar herkes son derece sakin ve sabırlı bir performans gösterdi. Bağırış çağırış olmadı. 'Siz bilirsiniz' dedi Fatih Hoca, 'Hazırlayın uçağı, geri dönüyoruz' dedi, bence doğru karardı. Dünyanın tanıdığı Galatasaray gibi bir takım, lütufla içeri alınacak takım değildir." ifadelerini kullandı.

ANKARA BÜYÜKELÇİSİ PROTESTO EDİLDİ!
Atina'daki skandalla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Yunan mevkidaşı Nikos Dendias'la görüşüp tepkisini dile getirirken, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Michael-Christos Diamessis, Dışişleri Bakanlığına davet edilerek, Galatasaray'ın gördüğü olumsuz muamele şiddetle protesto edildi. Ayrıca Yunanistan'dan, gelecek dönemde ülkeyi ziyaret edecek spor kulüplerine karşı benzeri bir muamelenin tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirleri alması talep edildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç de "Yunanistan yetkililerinin Galatasaray gibi dünyaca tanınan bir kulübü bu tür bir tavırla karşılaması, spor alanında dahi ülkemize yönelik tahammülsüzlüğünü göstermektedir." dedi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.