ü İhraç için sağduyu çağrısı! - FCN Blog

İhraç için sağduyu çağrısı!

Galatasaray'da geride kalan seçimler uzun bir süre camianın gündeminde yer alırken, bazı kulüp üyeleri eski başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin kulüpten ihracını talep etti. Başkan Burak Elmas ve ekibi bu konuda tarafsız kalmaya çalışırken, Disiplin Kurulu başkanı Alp Yalman üyelere kulüp kültürünü hatırlattı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da bu hafta yapılan yönetim toplantısında eski başkan Mustafa Cengiz ve yönetici arkadaşları, tüzük gereği Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Kulüp üyeleri, 29 Mayıs'taki seçimi 5 Mayıs'ta iptal eden dönemin başkanı Cengiz ile iptal kararında imzası bulunan Abdurrahim Albayrak ve yöneticilerin, tüzüğün 109/2 maddesi gereği üyelikten çıkarılması yönünde dilekçe sunmuştu. Tüzükte, "Seçimlerin düzenli ve sağlıklı bir biçimde ve dürüstlük ilkesine uygun yapılmasını engelleyici söylem veya eylem veya davranışlarda bulunmak." ifadesi yer alıyor.

İhraç sürecinde top Galatasaray Disiplin Kurulu'nda.. Eski başkanlardan Alp Yalman'ın başında olduğu Disiplin Kurulu'ndaki bazı üyeler; görevi kötüye kullandıklarını düşündükleri Cengiz ve kurmaylarının ihraç edilmesini istedi. Ekip arkadaşlarından farklı düşünen Yalman'ın ise, "Başkan ihraç etmek Galatasaray'a yakışmaz." dediği öğrenildi. Yönetimin sürece dahil olmadığı ve Disiplin Kurulu'nun vereceği karara göre Cengiz ve yöneticilerin durumunun belli olacağı kaydedildi.

Galatasaray seçimlerinin ardından Youtube kanalımıza konuk olan kulüp üyelerimizden Ahmet Tirali, bazı üyelerle birlikte Mustafa Cengiz yönetiminin ihracını talep edeceklerini açıklamıştı! Yayının tamamı için.. 


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.