Galatasaray'da dev anlaşmanın bir kısmı Spor Müdürlüğü'ne gidecek...


Geçtiğimiz günlerde stat isim hakkı için Nef ile 725 milyon TL karşılığında 5+5 yıllık anlaşma sağlayan Galatasaray'da bu meblağının bir kısmının Spor Müdürlüğü'ne gideceği ortaya çıktı. 

Türk Telekom ile sözleşmesi biten Galatasaray, Nef ile stat isim hakkı için 10 yıllık anlaşma yaptı ve tam 725 milyon lira alacağını açıkladı. Ancak sarı-kırmızılılar bu paranın 4’te 1’i olan 181 milyon lirayı amatör branşlar için Spor Müdürlüğü’ne aktarmak zorunda...

Milliyet'in haberine göre; Spor Genel Müdürlüğü’nün Tesislere Ad Verme Yönetmeliği’nin 8. maddesinin 2. fıkrasında, “Elde edilen reklam ve/veya sponsorluk gelirinin %25’inin Genel Müdürlüğün bütçesine gelir kaydedilmesi şartıyla, isim değişikliğine muvafakat verilebilir” koşulu yer alıyor. Bu da Galatasaray için bağlayıcı oluyor.

Bazıları ödedi

Alacağı 725 milyon liranın yüzde 25’i olan 181 milyon lirayı bu şekilde ödeyecek olan Galatasaray, bu paranın 5’te 3’ünü genel müdürlüğe, kalan kısmını da tesisin bulunduğu il müdürlüğüne verecek, bu da amatörlere harcanacak. Stat isim sponsorluğundan para alan diğer kulüplerin bazılarının ödemesini yaptığı ifade edildi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.