ü Marcao: Her maça final olarak bakıyoruz.. - FCN Blog

Marcao: Her maça final olarak bakıyoruz..

UEFA Avrupa Ligi'nde grubunun dördüncü maçında Lokomotiv Moskova ile karşılaşacak olan Galatasaray'da karşılaşma öncesinde Marcao açıklamalarda bulundu. Basın toplantısına teknik direktör Fatih Terim ile birlikte katılan Brezilyalı savunma oyuncusu, final niteliğinde bir maça çıkacaklarını ve kazanmak istediklerini belirtti. Nelsson ile birlikte savunmadaki uyumuna da değinen Marcao'nun açıklamalarının tamamı şu şekilde..

HER MAÇA FİNAL OLARAK BAKIYORUZ
Çok uzun vadeli konuşmak bence anlamsız. Maç maç bakmamız lazım. Her maç bizim için bir final.
Evet dediğiniz gibi bu zamana kadar çok iyi performans göstermiş bir Galatasaray takımı var. Hem ben hem bütün arkadaşlarım sahaya çıkıp elimizden gelen en iyisini yaptık ve çok güzel sonuçlar aldık. Burada tabii ki çok önemli parantezi Fatih hocamız için açmamız gerekiyor. Liderimiz Fatih hocamız bütün maçlarda bizi zaten çok iyi hazırlıyor. Avrupa maçlarına da en iyi şekilde hazırladı. Bütün maçta olabilecek senaryoları, başımıza gelecek olumlu olumsuz her şeyi anlattı. Bu çalışmaların meyvelerini açıkçası maçlarda yedik. Çünkü baktığınız zaman genç bir takımız. Tabii ki öğrenmeye açık bir takımız. Daha tecrübeleneceğiz. Fatih hocamız da önderliğinde bize verdiği direktiflerle beraber bu tip başarıları elde ediyoruz. Umarım bundan sonra da her maça final gözüyle bakarak iyi şekilde devam ederiz.

Aslında yarın yapmamız gereken bundan önce yaptıklarımızın aynısı olacak. Defansif ve ofansif olarak üç maçtır yaptığımız şeyleri yapacağız. Tabii ki Avrupa Ligi oynuyorsunuz, telafisi olmayan maçlara çıkıyorsunuz. Türkiye Ligi'nde bir şekilde telafi edilebilir. Avrupa'da telafisi çok mümkün olmayabiliyor. Yarın da bu bilinçte çıkacağız. Hocamız her zamanki gibi bizi en iyi şekilde hazırladı. Defansif anlamda bire birleri iyi oynayan, markajını iyi yapan bir Galatasaray olacak. İlk üç maçta olduğu gibi rakibine yakın, kompakt oynayan Galatasaray olacak. Ofansif olarak da ilerde çok yetenekli, gole giden arkadaşlarımız var. Biz takım olarak kompakt bir şekilde iyi defans yaptığımız zaman, rakibimize fazla şans vermediğimiz zaman, rakibimize yakın olup bire birleri iyi oynadığımız zaman mutlaka ofansif anlamda golü bulacağız diye düşünüyorum.

YAŞANAN HER KÖTÜ ŞEY, YENİ BİR TECRÜBE
Avrupa maçları gerçekten bana çok yardımcı oldu. Hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak zor bir dönem geçirdim ama bu dönemde tabii ki başta Fatih hocam olmak üzere bütün hocalarım, performans hocalarımız hepsi benim yanımdaydı. Takım arkadaşlarım da aynı şekilde. Hem moral olarak hem fiziken beni en iyi şekilde hazırladılar. Bu da Avrupa’daki performansıma yansıdı. Hepimizin bildiği ki bazen kötü olaylardan da iyi şeyler çıkartabiliyorsunuz. İyi şeyler getirebiliyor. Ben de bu olayı aslında böyle değerlendirdim diyebilirim. Belli bir dönem takımdan uzak kalmam, ister istemez takımı televizyon başında seyretmem, dışardan bir gözlemlemem mutlaka avantajıma oldu. Hem kendi analizimi yapma anlamında hem takımın oyun anlamında, bu tip şeyleri görme anlamda bana çok yardımcı oldu. Belirttiğim gibi bazen kötü şeylerden de önemli dersler çıkartılabiliyor. O yüzden belki bu dönem benim için hayırlı oldu diyebilirim.

FUTBOLUN ORTAK BİR DİLİ VAR
Ben şahsen futbolun dili olduğunu düşünmüyorum. Futbol için bir saha bir de top olması yeterli. Futbolun dili ortak.
Diğer taraftan takım içerisinde çok fazla farklı diller yok. Mesela solda Patrick İspanyolca konuşuyor. Muslera da İspanyolca konuşuyor. Ben de İspanyolca anlıyorum. Diğer taraftan Nelsson futbola özgü kelimeleri bildiğim için İngilizce olarak aşabiliyoruz. O yüzden herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.