ü Ayrılık görüşmesi 10 dakika sürdü! - FCN Blog

Ayrılık görüşmesi 10 dakika sürdü!

Bu sezon ligde istediği sonuçları alamayan Galatasaray'da beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Başkan Burak Elmas hafta sonu yönetimle yaptığı toplantının ardından alınan ayrılık kararını Fatih Terim'e iletti. Ali Sami Yen Stadı'nda gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 10 dakika sürerken, başkan Elmas deneyimli teknik adama Sportif AŞ'de yönetici olmasını teklif etti ancak red cevabı aldı. 

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da dün önemli gelişmeler yaşandı ve kaynayan kazan taştı, Fatih Terim ile yollar ayrıldı. Bir süredir Aslantepe ile Florya arasında ciddi bir fikir uyuşmazlığı yaşanıyordu. Galatasaray'da dün önemli gelişmeler yaşandı ve kaynayan kazan taştı; Fatih Terim ile yollar ayrıldı. Bir süredir Aslantepe ile Florya arasında ciddi bir fikir uyuşmazlığı yaşanıyordu. Pazar günü futbolla ilgilenen tüm yöneticileri kulüp binasına çağıran Burak Elmas'ın saat 16:00'da başladığı toplantısı gece 00.00'a kadar sürdü. Yönetim kurulunun yaptığı toplantının ardından kulübün hukukçuları da görüşmeye dahil oldu. Terim'in sözleşme detaylarının üzerinden geçildi. Pazartesi günü ilk iş olarak Fatih Terim, stada çağrıldı ve 10 dakikayı geçmeyen görüşme sonunda ayrılık kararı İmparator'a iletildi. 

Görüşmede Burak Elmas, oy çokluğu değil oy birliği ile alınan kararı Fatih Terim'e "Hocam teknik açıdan değişiklik kararı aldık. Bu benim ve yönetim kurulunun kararıdır. Fakat ben sizinle çalışmaya devam etmek istiyorum. Sportif AŞ'de başkan yardımcım olun. Ya da Galatasaray'da sportif direktör olun." dedi. Şaşkına dönen tecrübeli hocanın da "Başkan bu nereden çıktı. Siz şaka mı yapıyorsunuz! Ben saha kenarındayım ve kariyerimi ortaya koydum. Bunu kabul etmem mümkün değil. Geçen hafta Florya'da konuştuk. Ben yanlış anlamışım demek ki... Niyetinizi anlamalıydım. 10 gündür bana mobbing yapıyorsunuz. Bu teklifi kabul etmiyorum" cevabını verdiği öğrenildi. 

Terim'in kendisine iletilen teklif sonrasında verdiği ret cevabı sonrası Başkan bu kez "Hocam sözleşmendeki sana karşı olan yükümlülüklerimiz neyse yerine getireceğiz." deyince, İmparator da "Bak şimdi ayıp ediyorsunuz. Bunu duymamış olayım. Ben sözleşmeleri imzalarken, tazminatı hiçbir zaman düşünmedim. Sakın böyle bir şeyi aklınızdan geçirmeyin." diyerek sözlerini noktaladı ve görüşmeden ayrıldı.

Galatasaray, Terim'le yollarını ayırdığını dün saatler 15.20'yi gösterirken uzun bir metinle yayınladı. İmparator'u onore eden bu açıklamanın geçen hafta salı günü hazırlandığı öğrenildi.

İmparator Fatih Terim'in ayrılığını ve yerine ismi geçen Domènec Torrent'i Eski Açık'ın yeni bölümünde konuştuk. Yeni bölümü kaçırmayın: 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.