Aslantepe'ye dev sponsor!

Geçtiğimiz sezon NEF ile stadyum sponsorluk anlaşması imzalayan Galatasaray, yeni sezon öncesinde ülke tarihinin en büyük anlaşmasını imzalamak üzere.. Bir süredir Kuveytli iş adamlarıyla görüşen Dursun Özbek yönetimi yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç aldı. Kuveyt Devlet Fonu'na bağlı havayolu şirketiyle görüşen Galatasaray, anlaşmaya resmiyet kazandırması halinde yıllık 16 milyon Dolar kazanacak! 

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; sıcak para arayışı içerisinde olan Galatasaray yönetimi, ülke tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atmak üzere.. Kuveyt Devlet Fonu heyetiyle, Galatasaray Yönetimi arasında stat isim hakkı sponsorluğu konusunda sürpriz bir görüşme yapıldı. Buna göre fona bağlı Kuwait Airways şirketinin Galatasaray'ın stadına isminin verilmesi ve stat çevresindeki reklam işleri de dahil olmak üzere 5 yıllığına toplam 80 milyon Dolar’lık bir anlaşma yapılması üzerinde konuşuluyor. Görüşmelerde son aşamaya gelindiği ve müjdenin çok kısa süre içine duyurulacağı öğrenildi.

NEF DEVAM EDECEK
Bu arada, stadın mevcut isim sponsoru olan Nef'in sahibi Erden Timur'un, "Sponsor bulalım yeter, benim için stada Nef denilmesi çok önemli değil. Anlaşmamız ve ödemelerimiz devam edecek. Her şey Galatasaray için" ifadelerini kullandığı öğrenildi. Yani imzalar atılırsa, Galatasaray hem Kuveyt Havayolları'ndan senelik 16 milyon Dolar (267 milyon TL) hem de aynı zamanda Nef'ten de yıllık 72.5 milyon TL almaya devam edecek.

TÜRKİYE REKORU OLACAK
Anlaşmanın resmiyet kazanması halinde bu Türkiye çapında bir rekor anlamına da gelecek. Fenerbahçe stadyum sponsoru Ülker ile 10 yıllığına 90 milyon Dolar (senelik 9 milyon Dolar), Beşiktaş ise stad sponsoru Vodafone ile 10+5 yıllığına 116 milyon Dolar (senelik 7.7 milyon Dolar), Trabzonspor ise sponsoru Medical Park ile 5 yıllığına 32 milyon Dolar (senelik 6.5 milyon Dolar) karşılığında anlaşmıştı. Geçtiğimiz sezon Burak Elmas yönetimi ise Nef'ten yaklaşık senelik 4.5 milyon Dolar kazanıyordu. Yeni anlaşmayla yıllık 16 milyon Dolar kazanılması ezeli rakiplerle aradaki farkı büyük ölçüde açmış olacak.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.