Biz kimiz?

2007 yılında dönemin popüler internet kültürü olan forum konseptiyle http://mcmv.org ve http://forzacimbom.net uzantılarıyla yayın hayatına başlayan FCN Blog ailesi, takvim yaprakları 2008 yılını gösterdiğinde o dönem aktif olan ForzaCimbom.Net üzerinden çağın popülaritesini takip ederek “blog” konseptine geçti ve İtalyanların efsanevi Fossa Dei Leoni tribün grubundan esinlenerek http://fossacimbom.blogspot.com üzerinden blogger dönemine başladı. FCN Blog, geride kalan 8 yılın sonunda ilk gün çıktığı yolculuğun dışında önemli işlere imza attı.

2011 yılında gerçekleştirilen Galatasaray SK Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu’nu bizzat yerinden takip eden ve tüm gelişmeleri okuyucularıyla paylaşan FCN Blog ailesi, takip eden süreçte “Galatasaray’ın bir spor kulübü olduğu gerçeğini unutmadan” hareket ederek bir çok alanda öncü oldu. 

Bu süre zarfı içerisinde 2011 yılında Turkcell Blog Ödülleri’ne aday gösterilerek finale kalan ve “En iyi spor blogları” kategorisinde 3.’lük ödülü alan FCN Blog, geride kalan son 5 yılda bir çok uluslararası organizasyonda resmen tanınırlık elde etti. 2012 yılında İstanbul’da düzenlenen IWBF Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarına akredite edilen FCN Blog ekibi, çeşitli branşlarda ve kategorilerde sarı-kırmızılı camiada görev yapan isimlerle özel röportajlar gerçekleştirerek okuyucularıyla paylaştı. 2013 yılına kadar Avrupa’da sarı-kırmızılı kulüple ilgili çıkan haberleri – analizleri – röportajları ve makaleleri tercüme ederek okuyucularıyla buluşturmayı kendisine misyon edindi. Tüm bunların dışında 2020 Olimpiyat Oyunları’na aday şehirlerden olan Istanbul için 2013 yılında Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından 24-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ziyaret ve medya etkinliklerine akredite olan tek blog olma özelliği taşıyan FCN Blog ekibinin üyeleri, devam eden süreçte 2013 yılında FIFA U20 Dünya Kupası’nda da medya gönüllüsü olarak görev yaptı. Tüm bunların yanı sıra son 7 sezonda Basketbol Süper Ligi, Kadınlar Basketbol Ligi, THY Euroleague, Euroleague Women, Euroleague Women Final Eight, Eurocup ve Eurocup finalleri gibi organizasyonlara akredite edildi. 

2008 yılından beri yayın hayatına devam eden FCN Blog ailesi bugüne kadar yayınladığı 17 binden fazla içerik, 17 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ve sosyal medyada 500bin’e yakın takipçisiyle yayın hayatını sürdürüyor.

FCN Blog ailesinin bu denli büyümesini sağlayan tüm okuyucularımız başta olmak üzere, ekibimizde belirli dönemlerde görev yapan tüm ekip arkadaşlarımıza can-ı gönülden teşekkür ederiz!

Sevgilerimizle,
FCN Blog Ailesi

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.